Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Bademcik Ameliyatı

İstanbul Bademcik Operasyonu

Bademcik Ameliyatı Nedir ?

Bademcik, insan boğazının ve dil kökünün iki tarafında da bulunur. Ağıza hava ile giren her türlü zararlı partiküllere karşı filtre görevi üstlenerek mikroplara karşı savunma yaparlar. Bademcikler iki tane bezden meydana gelir ve bu bezler ağız yoluyla vücuda giren zararlı bakteri ve virüslerin girişini engellemek için akyuvar üretirler. Bu akyuvarlar da bazı antikor üreterek mikropların ağız yoluyla girmesinin önünü kapamış olurlar. Bazı durumlarda bademcikler artık savunma görevini sürdüremez. Üstelik sık sık iltihaplanıp insan yaşamını da zora sokabilir. Bu gibi durumlarda bademcik ameliyatı/operasyonu ile bademciklerin alınması gerekmektedir.

Bademcik ameliyatının yapılmasını gerekli kılan bazı nedenler de şunlardır:

  • Bademciğin sık sık iltihaplanması (Bir yılda 3kereden fazla iltihaplanması sık olarak kabul edilir.)
  • Bademciğin büyümesi ve yutma, üst solunum kanallarında tıkanma ve uyku bozukluklarına neden olması
  • İki bademcikten bir tanesinin tek taraflı olarak büyümesi ( kötü huylu tümör belirtisi olabilir.)
  • Geniz etinin solunumu zora sokacak seviyede büyümesi
  • Bademciğin kulakta sıvı birikimine sebebiyet vermesi ve dolayısıyla işitme kaybına yol açması
  • Kronik sinüzit atakları ve öksürüğe neden olması

İşin Uzmanına Danışın !

Bademcik Ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçiniz.

Bademcik Ameliyatı Nasıl Yapılır

Bademcik ameliyatı sık sık kullanılan bir cerrahi işlemdir; fakat aynı zamanda ciddi risk faktörlerine  de sahiptir. Bademcik ameliyatı öncesi herhangi  bir ateşlenme , burun akıntısı ve öksürük gibi sorunlar varsa bunlar mutlaka doktora söylenmelidir. Ameliyattan bir gün öncesi sigara ve alkol gibi ürünler kullanılmamalıdır. Bademcik operasyonu genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır.  Ameliyat sırasında hastanın başı geriye doğru yatılır ve ağzın sabit bir şekilde açık kalmasını sağlayan bir alet takıldıktan sonra operasyon başlar. Bademciklerin bazı alınma yöntemi vardır.

Günümüzde bademcik alma yöntemleri şunlardır:

  • Thermal Welding sistemi ile bıçak ve makas kullanmadan ve dolayısıyla kansız bir işlem gerçekleştirilebilir. Isı yoluyla işlem yapılır.
  • Lazer ve dondurma yöntemiyle bademcik alınabilir.
  • Bademcikler makas ve bisturi yardımıyla alınabilir. Sonrasında eriyen dikiş kullanılarak kullanılarak kanama kontrol altına alınabilir.

Bademcik ameliyatı sonrası daha çok sıvı şeyler tüketilmeli; ancak sıcak ve asitli içeceklerden uzak durulmalıdır. Bademcik ameliyatı risk faktörü olan bir operasyondur. Bu nedenle tercih edeceğiniz bademcik ameliyatı doktoru işlemin başarıyla sonuçlanması açısından çok önemlidir.  Bademcik ameliyatı fiyatları cerraha ve hastaneye göre değişiklikler gösterebilir. İstanbul bademcik ameliyatı/operasyonu konusunda başarılı ve uygun fiyatlı hastanelere sahiptir.

+25
Burun Estetiği
+0
Kulak Estetiği
+0
Pillar İmplant
0
Yıllık Tecrübe

İletişime Geçiniz !

Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Horlama Tedavisi, Çocuklarda KBB Hastalıkları ve diğer KBB hastalıkları hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 Email : info@leventcoban.com

 Randevu  :  +90 212 542 52 22

 Whatsapp :  +90 532 607 41 30