Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Burun Deviasyonu

Op Dr Levent ÇOBAN ile Burun Deviasyonu Ameliyatı

Burun Deviasyonu

Burun, insanın nefes alıp verme ve koku alma işlevlerini yerine getirmesini sağlayan organdır. Burnun içerisinde pasajlar bulunmaktadır ve bu pasajları birbirinden ayıran septum adı verilen kıkırdak bir yapı vardır. Burun deviasyonu diye tabir edilen şey burnumuzdaki pasajları birbirinden ayıran septumun eğri biçimde olmasına verilen addır. Burun deviasyonunun ameliyatına ise  septoplasti adı verilmektedir. Burun deviasyonu insan sağlığı açısından ciddi sorunlar meydana getirebilir ve bazı hastalıkları tetikleyebilir. Bu nedenle septumdaki bu eğriliği ameliyat düzeltmek gerekmektedir. Burun deviasyonu;

  • Aşırı horlama
  • Baş ağrısı
  • Nefes alamama problemi
  • Sürekli tekrar eden gırtlak, sinüs ve bronş iltihaplanması
  • Uyku apnesi
  • Uyku halindeyken tıkanma
  • Orta kulak iltihaplanması

gibi hastalıklara neden olmakta ise mutlaka tedavi edilmelidir.

Estetik Uzmanına Danışın

Burun Estetiği, Ameliyatsız Horlama Tedavisi, Kulak Estetiği, Dolgu ve diğer hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.

Burun Deviasyonu Nasıl Gerçekleştirilir

Burun estetiği öncesi hastanın aspirin ve E vitamini içeren ilaçlardan uzak durması gerekmektedir. Eczanelerdeki çoğu ağrı kesici ve soğuk algınlığı ilaçlarında E vitamini mevcuttur Bu nedenle kullanmamaya dikkat ediniz. Ayrıca hamile iseniz ameliyatın ertelenmesi gerekir. Ameliyat öncesinde sigara ve diğer nikotin içeren ürünlerden uzak durmanız gerekmektedir. Burun deviasyonu ameliyatı burnun içinden kesilerek yapılmaktadır. Burnun girişindeki  2-3 cm’lik bir kesi ile septumun üzerini örten mukoza yapı kesilir ve doku eğri olan kıkırdaktan ayrılır. Kıkırdak ortaya çıktığı zaman eğriliği düzeltilir ve kıkırdak doku şekillendirilir. Kıkırdaktaki fazla olan kısımlar bu aşamada çıkartılabilir. Daha önce ayırdığımız mukoza dokusu silikon ile tekrar kıkırdak ile birleştirilir. Burun deviasyonu ameliyatı sırasında, hastanın nefes alıp vermesini engelleyen burun eti varsa o da alınabilmektedir. Ameliyatın amacı pasajları bölen septum duvarının eğriliğinin giderilmesidir. Bu ameliyat sırasında çoğunlukla genel anestezi tercih edilmektedir. Ameliyat sonrasında hastalar çok fazla ağrı hissetmezler. Ağrı hissedilmesi durumunda doktor kontrolünde hafif ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir. Ameliyat esnasında mukozayı yapıştırmak için kullanılan dikiş veya silikonlar burun deviasyonu sonrası (3 gün sonrasında ) alınır.

Burun Deviasyonu Fiyatları

Ameliyatını 18 yaşından büyük bireyler olabilmektedir.  Ameliyat için tercih ettiğiniz hastane ve cerrah güzel sonuçlar alabilmeniz açısından önemlidir. Özellikle İstanbul burun deviasyonu konusunda birçok başarılı hastaneye sahiptir.  Burun deviasyonu fiyatı hastaneden hastaneye değişiklik göstermektedir.

+25
Burun Estetiği
+0
Kulak Estetiği
+0
Pillar İmplant
0
Yıllık Tecrübe

İletişime Geçiniz !

Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Horlama Tedavisi, Çocuklarda KBB Hastalıkları ve diğer KBB hastalıkları hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 Email : info@leventcoban.com

 Randevu  :  +90 212 542 52 22

 Whatsapp :  +90 532 607 41 30