Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Burun Eğriliği Nedenleri

Burnun içinde ön tarafta kıkırdak arkada da kemikten oluşan bir yapı bulunmaktadır. Normal burun yapılarında bu kemik, ortada bulunan ve de burnun sol ve sağ boşluğunu eşit büyüklükte ve uzaklıkta ortadan iki kısma ayıran bir durumdadır. Kişilerde bulunan burun eğriliği nedenleri bu yapıdaki kaymalardan meydana gelmektedir.

Doğumlar sırasında, sonradan yaşanan darbeler ve buna benzer durumlar yüzünden bu sorunla karşı karşıya kalınabilir. Dışardan bariz bir şekilde burun eğriliği fark edilebileceği gibi, bazı durumlarda bu sorun olmasına rağmen dışardan gözle görülür bir biçimde fark edilmeyebilir. Bazı hastalarda bulunan eğrilik hafif düzeylerde olabileceği gibi, bazı hastalarda ise bu eğrilik yüzünden gerek estetik olarak gerekse de nefes alma durumlarında sorunlar yaşanabilmektedir.

Burun Eğrilikleri Tedavi Yöntemleri

Burun Eğriliği Nedenleri

Burun eğriliği tedavisi iki şekilde yapılmaktadır. Açık estetik burun ameliyatları ve de kapalı estetik burun ameliyatları şeklindedir. Açık burun ameliyatlarında hekimler buruna daha da hakim olabilmektedirler. Bu yüzden açık ameliyatlar daha çok tercih edilir ve bu tarz yapılan ameliyatlarda daha çok istenilen sonuçlar elde edilmektedir. Kapalı burun ameliyatlarında ise herhangi bir kesme işlemi olmamaktadır. Kapalı ameliyatlar bu yüzden daha kısa sürelerde yapılabilmektedir. Bu açıdan bu ameliyatın da tercih edildiği durumlar vardır. Hangi ameliyatın uygulanacağı hastanın durumuna ve de burnun yapısına göre hekim tarafından kararlaştırılmaktadır.

Burun Estetik Ameliyat Süreleri ve Diğer Unsurlar

Genel olarak burun estetiği ameliyatları genel olarak 4 saat sürmektedir. Ancak bu süreler hastanın durumuna göre değişmektedir. Bu ameliyatlarda çoğu zaman genel anestezi uygulanmaktadır. Anestezi uygulaması tamamen uzman doktorlarca uygulanmaktadır.

Burun Ameliyatlarından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzman hekiminiz Op. Dr. Levent Çoban burun estetik ameliyatlarından sonra hastalara tavsiye ettiği uyarılar; İlk haftada istirahat edilmesini, burnun üzerine yatılmamasını, duş alma durumlarında boynun üst kısımlarına su değdirilmemesini önermektedir. Yine diş fırçalama esnasında basınçlı bir şekilde fırçalama yapılmamasına dikkat edilmelidir. Özellikle ilk 3 gün boyunca kesinlikle sigara içilmemek gerekmektedir. İlk bir ay boyunca güneş gözlükleri de dahil olmak üzere herhangi bir gözlük kullanılmamalıdır. Ancak birince haftanın sonunda o da burunda bulunan bantlar ile işe başlanılabilir.

Burun Eğriliği Nedenleri ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.