Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Burun Eğriliği Tedavisi

Yüz insanın toplum içerisinde kimliği olmaktadır. Bu nedenle yüzün estetik bir görünüme sahip olması herkes tarafından istenen bir özelliktir. Derinin pürüzsüz olmasının yanında elmacık ve burun kemiklerinde doğru orantıda olarak iyi bir görünüm sağlanması istenir. İşlevsel özellikleri de bulunan bu kemik ve kıkırdak doku insan yaşamı için gereklidir. Yüzde bulunan burun gerek estetik açıdan gerekse fonksiyonel açıdan önemli bir yer tutmaktadır.

Burun Estetiği

Burun Eğriliği Tedavisi

Yüzün şeklini önemli ölçüde belirleyen burun estetiği kişisel beklentilere göre farklılıklar gösterebilir. Burun deliklerinin karşıdan görünmesi, kemeri ve burun ucunun dolgunluğu gibi temel parametrelere bağlı olarak estetik durum belirlenmektedir. Nefes borusuna kadar doğru bir kanalla hava akışının sağlanması da fonksiyonel özellikleri açısından önemlidir. Yüzün konumuna göre burun eğiriliği görülebilmektedir. Uygun görünümün dışında yaşamsal önemi olan nefes alma zorluğu yarabilmektedir.

Burun Eğriliğinin Nedenleri

Burun bölgesi kemik ve kıkırdak yapısı hassas bir bölge olduğu için darbe alması sonucu kırılma veya zedelenme sonucu eğriliğe neden olabilir. Doğuştan oluşma ve darbe sonucu oluşma burun eğriliği nedenleri için iki sebeptir. Yaşam kalitesini büyük bir oranda ekilebilmektedir. Özellikle nefes almada güçlük çekme gibi nedenler bu sebeplere bağlı olarak oldukça sık rastlanmaktadır. Toplum içerisinde yüz şekli ve estetiğinin önemli olduğu bir gerçektir. Bazı durumlarda ise güzel görüntünün bozulduğu düşünülerek psikolojik sorunlara neden olabilmektedir. Bölge görüntüsünü saklamak aşırı makyaj yapma veya kalın çerçeve gözlük kullanma gibi durumu saklamaya yönelik bazı şeyler yapılabilmektedir. Fotoğraflara çıkmama veya burun eğriliği için utanma gibi durumlar görülebilmektedir.

Tıbbın oldukça gelişmiş yöntemlerini kullanan Op. Dr. Levent Çoban estetik kaygıları olan hastalara en uygun tedavileri sunmaktadır. Son teknolojiyle donatılmış ameliyathaneler istenilen ölçülere hassas hesaplar yaparak ulaşılabilmektedir. Doğru doktor ve hasta iletişimi sağlanarak sunulan burun eğriliği tedavisi kişiye özel uygulanmaktadır. İşlemlerin öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler büyük bir titizlikle hastayla paylaşılmaktadır. Ameliyat gibi durumların gerekli olması halinde yapılacak uygun işlemlerin güvenilirliği konusunda bilgiler verilmektedir. Hastanın ruhsal durumu ve tedaviden memnun kalması için gereken her şey büyük bir hassasiyetle yapılmaktadır.

Burun Eğriliği Tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.