Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Burun Ucu Kaldırma

Burun ucu yüzün hatlarını ve görsel duruşunu en iyi şekilde ortaya çıkartan kısımdır. Burun kemik yapısı oldukça estetik bir yapıda olmasına rağmen bazen burun ucu farklı kaza ya da doğuştan gelen problemlerle fazla eğik durumda olabilir. Böyle bir durum yüzün estetik yapısına ters düşerken aynı zamanda da burnun oldukça kötü görünmesine neden olabilir. Burun ucu kaldırma operasyonu, burun kemiğindeki deformasyonlara uygulanan estetik operasyonlardan sonra en fazla uygulanan yöntemlerden biridir.

Yüz yapısına uygun şekilde kaldırma işlemi yapılırken bazı analiz ve muayene işlemleri de yapılmaktadır. Özellikle, burun yapısının büyüklüğü, eğim ölçüsü, burundaki deformasyon ve kişinin yüz hatları operasyon öncesinde mutlaka analiz edilmektedir. Burunun yapısı ile ilgili yapılan tüm bu estetik operasyonlara tıp dilinde rinoplasti ameliyatı da denilmektedir.

Hangi Durumlarda Burun Ucu Estetiği Yapılır?

Burun Ucu Kaldırma

Burun ucu estetiği kişinin burun yapısı ile ilgili farklı durumlarda uygulanabilmektedir. Her kişinin burun yapısı farklı olduğu gibi kişiden kişiye burun estetiği uygulamaları da değişmektedir. Fakat genel olarak burun ucu estetiği kişinin şikayetleri üzerine yapılabilmektedir. Bu şikayetler arasında ise en fazla burun ucunda fazla eğimin olması, burun ucundaki yamukluk ya da düşüklük yer almaktadır. Bunların yanı sıra burun ucunun basık olması ve yüzde asimetrik bir duruş göstermesi de burun ucu operasyonlarına dayalı işlemler arasındadır.

Bazen tüm bu durumlar sağlık problemlerine de neden olabilmektedir. Özellikle, burun ucundaki eğim ya da yamukluktan dolayı nefes alamama ve nefes alırken zorluk yaşama oldukça önemli problemler arasında yer almaktadır. Böyle bir problemin görülme durumunda ise burun estetiği kaçınılmaz bir hal almakta ve mecbur hale gelmektedir.

Burun Ucu Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun ucu estetiğinde dikkat edilmesi gerekenler operasyon öncesi ve sonrası olmak üzere değişim göstermektedir. Burun ucu estetiği öncesinde seçilen klinik ve uzman doktor oldukça iyi araştırılmalıdır. Yıllarca başarılı bir şekilde bu mesleği yapan Op Dr. Levent Çoban alanında oldukça deneyimli bir hekimdir. Sizlerde Op. Dr. Levent ÇOBAN ile iletişime geçerek, doğal ve estetik bir burun yapısına sahip olabilirsiniz. Bunların dışında kesinlikle burun ucu kaldırma fiyatları konusunda bir yanılgıya düşülüp, hareket edilmemelidir.

Önemli olan hijyenik ve steril bir ortamda operasyonun gerçekleştirilmesidir. Bu durumların haricinde tüm süreç boyunca mutlaka uzman doktorun tavsiyeleri üzerine hareket etmek daha kolay ve rahat iyileşme sürecini de beraberinde getirecektir.

Burun Ucu Kaldırma ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.