Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Estetik Yüz Dolgusu

Estetik yüz dolgusu sayesinde yüz hatlarında meydana gelen deformasyonları ortadan kaldırarak, yüzün yapısına uygun şekilde şekillendirilmesi sağlanabilir. Farklı faktörlerin etkili olması ile birlikte zaman içerisinde yüz estetik duruşunu kaybederek, kişilerin aynaya bakmaktan korkmasına neden olabilir. Bu faktörler genellikle yaşa bağlı faktörler olarak bilinse de zaman içerisinde dış etkenler nedeniyle de yüz sert dokusunu kaybederek, sarkma ve deformasyonlara neden olabilir. Çok hızlı şekilde kilo alıp verme ya da çevresel etkilerle oluşan kazalarda yüz hatlarında değişimlere ya da sarkmalara neden olabilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda yüz dolgusu sayesinde kişinin hatları estetik bir yapıya sahip olurken, sarkma ve yaşlılık izleri de ortadan kaldırılmaktadır.

Yüz Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Estetik Yüz Dolgusu

Yüz, vücudumuzun en belirgin ve en gözle görülen kısmını oluşturmaktadır. Bu nedenle, yüze uygulanacak operasyonlarla ilgili mutlaka bazı hususlara dikkat edilmelidir. Bu hususlar arasında en önemlisi ise yüz gibi önemli bir görsel kısmın emin ellere emanet edilmesidir. Bu açıdan Op Dr. Levent Çoban yaptığı tüm operasyon ve estetikler de oldukça başarı gösteren bir doktordur. Op. Dr. Levent ÇOBAN ile gerçekleştireceğiniz tüm estetik operasyonlar estetik görselliği en iyi şekilde ortaya koymaktadır. Bunların haricinde yüz dolgusu öncesi mutlaka uzman doktorun önerisi üzerine kullanılan ilaçlara ara verilmelidir. Operasyondan 6 saat kadar önce alkol ya da tütün ürünü kesinlikle kullanılmamalıdır. Yüz dolgusu sonrası ise kesinlikle dolgu yapılan kısma herhangi bir baskı ya da darbe uygulanmamalıdır. Dolgu yapıldıktan sonra yüzde geçici olarak şişlik ya da kızarıklık görülebilir. Bu şişlikler zaman içerisinde kendiliğinden geçecektir. Bu nedenle, kesinlikle şişlikler elle indirilmeye çalışılmamalıdır. Ayrıca, yüz dolgusu her kişide farklı şekilde ve farklı miktarda uygulandığı için kesinlikle yüz dolgusu fiyatları baz alınarak operasyona başlanmamalıdır. Öncelikle, operasyonun başarısına ve hijyenik bir klinikte uygulanmasına dikkat etmelisiniz.

Yüz Dolgusunun Uygulandığı Kısımlar

Yüz dolgusu yüzün belli kısımlarına uygulandığı gibi yüzün tüm hatları üzerinde de uygulanabilir. Fakat genel olarak yüz dolgusu, elmacık kemiklerin daha belirgin hale getirilmesi için elmacık kemikleri üzerine uygulanabilir. Dudakların daha dolgun hale getirilmesi için dudak kısımlarına uygulanabilir. Çene kısmında meydana gelen doku kayması ve deformasyona bağlı olarak bu kısımlar üzerinde dolgu işlemi yapılabilir. Ayrıca, yüz kısmında yer alan tüm kırışıklık bölgeleri üzerinde de yüz dolgu işlemi rahatlıkla uygulanabilmektedir.  

Estetik Yüz Dolgusu ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.