Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Horlama Tedavisinde Pillar İmplant Uygulaması

Pillar İmplant Nedir?

Horlama tedavisinde hastanın damak yapısının uygun olması halinde uygulaması sağlanabilmekte olan ve çoğunlukla horlama tedavisi amacıyla tercih edilen bir yöntemdir. 18 mm uzunlukta olan pütürlü yapısı bulunan ve 2 mm kalınlığa sahip olan bir implanttır. Hafif ve orta düzeydeki uyku apnesi tedavilerinde uygulanabilmektedir. Fda tarafından onaylanmış olan yumuşak damak tedavisinde kullanılmakta olan ilk ve tek implant olma özelliği taşımaktadır. İşlemin sağlanması için öncelikli koşul kişinin 18 yaşını doldurmasıdır. Ayrıca kişinin kullanılan malzemelere herhangi bir alerjisinin bulunmaması gerekmektedir.

Pillar İmplantın Tedavisi

Horlama Tedavisinde Pillar İmplant Uygulaması

3 parçadan oluşan implant yumuşak damağın kas dokusu içerisine yerleştirilerek pillar implant uygulaması yapmaktayız. İşlemi damağın uygun bulunmaması halinde küçük dile de uygulayabilmekteyiz. Bu sayede yumuşak olan dokuların sertleşmesi sağlanarak sert bir damak yapısı oluşturulmaktadır. Böylece gevşemiş ve sarkmış olan dokuların sertleşmesi sayesinde uyku esnasında nefes alımlarında damakta titreşim olmaz. Bu sayede de horlama sesi oluşumu gerçekleşmemektedir. Pillar implant tedavisi başarısı ve uygulamanın ardında herhangi bir hijyen sorunu yaşanmaması için doktor oldukça önem taşımaktadır. Bundan dolayı işin uzmanı olan Op. Dr. Levent Çoban doktorumuz steril bir şekilde işlemi sağlayabilmektedir.

Tedavi uygulaması yaklaşık yirmi dakika içerisinde gerçekleşebilmektedir. İmplantların damağa yerleştirilmesi sayesinde nefes alımına boşluk oluşmakta solunumda rahatlama yaratacaktır. Genel anesteziye gerek kalmadan lokal anestezi yardımıyla uygulanabilmektedir ve acısız, ağrısız bir şekilde işlem tamamlanmaktadır. Kullanılan implantların dayanıklı olması sayesinde ömür boyu kullanılabilme özelliğine sahip olup bu sayede operasyonun tekrarlanmasına gerek kalmamaktadır. Uygulama ses tellerine ya da yutkunma işlevine hiç bir olumsuz etkide bulunmamaktadır.

Pillar İmplantta Tedavi Sonrası

İşlerinde uzmanlaşmış olan İstanbul pillar implant doktoru tarafından gerçekleşen işlem birkaç gün içerisinde iyileşmektedir. Tedavinin ardından damakta herhangi bir kanama oluşmamakta olup sadece hafif şişlik yaşanmaktadır. İmplantın ağız içerisinde varlığı ilk günlerde sıklıkla hissedilebilmekte fakat yaklaşık 2 hafta sonra ağızdaki varlığına alışılarak, yabancı madde hissi tamamen yok olacaktır. Uygulamanın ardından horlama bir anda kesilememekte zaman içerisinde yavaş yavaş azalmaktadır. Özellikle bir ay sonrası fark edilebilir seviyede horlama azalmaktadır. Horlama kesin olarak ise yaklaşık olarak 2 buçuk 3 ay sonrasında kesilmektedir.

Horlama Tedavisinde Pillar İmplant Uygulaması ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.