Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

İstanbul’da Rinoplasti Fiyatları

Rinoplasti Tedavisi

Burunda meydana gelen şekilsel bozuklukların düzeltilmesi için uygulanan cerrahi operasyonuna rinoplasti tedavisi denmektedir. Estetik anlamında en fazla tercih edilen operasyon türüdür. Bu cerrahi işlem hakkında konuşan Op. Dr. Levent Çoban ” Ayrıca burun estetiği yaptıran kişinin nefes almasında ki zorlukların ortaya çıkmasına neden olan kıkırdakların ve kemik eğriliklerinin de düzeltilmesi işlemi yapılıyor” şeklinde ifade etti.

Rinoplasti İşlemi Neden Yapılır?

İstanbul’da Rinoplasti Fiyatları

Bu estetik operasyonda ki amaç yüzdeki profil yapısına uygun bir burun ortaya çıkarmak ve doğal ve ameliyatla yapıldığı belli olmayan estetik katmak. Geçmişte çok tercih edilen kalkık bir vaziyette burnun deliklerinin ortaya çıktığı estetik operasyonuna çok talep edilmiyor.

Yüz bölgesinin orta kısmında yer alan vücudun hava alıp vermesini sağlayan organa burun denmektedir diyen rinoplasti doktoru, estetik ameliyatı yaparken bu konuya çok dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti. Çünkü burunun güzel görünmesi adına nefes almayı zorlaştıracak bir estetik yapılmamalıdır. Bunun yanı sıra estetik operasyonu yapılırken bozulmaya uğramış olan burun fonksiyonlarının da düzeltilmesi gerekmektedir.

Operasyonun Başarılı Olma İhtimali Nedir?

Bu cerrahi işlemde başarılı bir sonuç çıkarma oranı cildin hassas yapısı özellikleri belirleyicidir. Hastanın Kalın bir cilt yapısı mı var? Yoksa ince bir cilt yapısına mı sahip? Bunun dışında kıkırdak özellikleri, inceliği, şekli, bunun yanı sıra vücudun operasyon sonrasında iyileşme potansiyeli nedir? gibi soruların cevapları bu operasyonda başarılı olma ihtimalini belirler.

Burun Estetiği İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlemde kıkırdakların ve kemiklerin dokusal yapısı bütünleşmiş deriden ve mukozdan ayrılarak, burun yapısının bir başka deyişle kıkırdakların ve kemik düzeninin yeniden şekil verme operasyonudur. Kişinin burun delikleri kısmından içeri doğru kesilerek yapılmaktadır. Fakat her hangi bir iz kalmadan operasyon tamamlanmaktadır. Reşit yaş olarak kabul edilen yani 18 yaşından büyük herkes bu işlemi yaptırabilme özgürlüğüne sahiptir.

Operasyon Öncesi Hasta İle İletişim

Bu işlemi yapmadan önce estetik yaptırmak isteyen hasta ile ciddi şekilde konuşulmalıdır. Ünlü birine benzemek için yaptırmak isteyenlerin ya da çok hayalperest bir yaklaşımla çok büyük değişimler bekleyenlerle bu konunun sağlıksal açıdan gerçeklik boyutu ifade edilmelidir. Genel olarak burun durumunda bir problem olmaksızın psikolojik olarak burun estetiğini sorun olarak görenlerin psikiyatriye yönlendirilmesi gerekmektedir.

Burun Estetiğinin Fiyatları

Bu operasyon deneyimli, işini seven doktorlar tarafından yapılmalıdır. Deneyimli olan doktorların fiyatları daha fazla olmaktadır ama söz konusu olan sağlık olduğundan sağlığa önem verilmelidir. Fiyatları değişkenlik göstermektedir ama İstanbul’da rinoplasti fiyatları en uygun bir şekilde sunulmuştur. Tamamen uzman doktor kontrolünde gerçekleşmelidir. Ucuz görünümlü, güvenilir olmayan yerlere sağlık teslim edilmemelidir.  

İstanbul’da Rinoplasti Fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.