Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kulak Estetiği Nedir ?

Bir insanın günlük hayatta en çok kullandığı dil becerisi dinleme / duymadır. Bu beceriyi eksiksiz yerine getirmemizi sağlayan temel organımız ise kulaklardır. Kulaklar, sağlıklı bir iletişim ve yaşamın en önemli yapı taşlarından birisidir. İnsanlar için hayati bir önem taşıyan bu duyma organının bunun haricinde de işlevleri vardır. Kulaklar başımızın sağ ve sol tarafında bulunur ve vücudun en göz önünde bulunan organları arasında yer alır. Bu nedenle kulakların estetik bir görünüme sahip olması çok önemlidir; fakat kulaklar her zaman estetik bir görünüme sahip olmayabilir. Özellikle genetik faktörler kulağınız şeklini belirlediği için kulak yapısı insanların hoşuna gitmeyebilir. Kepçe kulak sorunu , kulağın anatomik yapısının kafatasına dikey olarak kıvrık şekilde olmasından meydana gelmektedir. Bazı insanlarda görülen kepçe kulak deformitesi kişiyi rahatsız edebilir ve günlük hayatında da bu nedenle görünüş bakımından sıkıntılar yaşayabilir. İşte bu gibi nedenlerden dolayı çoğu kimse kepçe kulak estetiği yaptırmakta ve bu durumdan rahatlıkla kurtulabilmektedirler.

Kulak Estetiği Kaç Yaşında Yapılabilmektedir ?

Kulaklar, insanın en az büyüyen organlarından olduğu için, yaklaşık 6 yaşına kadar kulaklar normal boyutuna erişmiş olacaktır. Dolayısıyla kepçe kulak ameliyatı 6 yaşından itibaren yapılabilmektedir; fakat bu yaşlarda fazla şikayet olmayacağı için kepçe kulak estetiği  genellikle ergenlik ve daha sonraki dönemlerdeki bireyler tarafından tercih edilmektedir. Kepçe kulak problemi nedeniyle kadınların şikayet ettiği kısa saç kestirememe ve kulaklarını açıkta bırakacak tarzda topuz yapamama sorunu da kepçe kulak ameliyatı / operasyonu sayesinde  çözülmektedir.

Kepçe Kulak Estetiği

Kulak Estetiği ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçiniz.

Kepçe Kulak Estetiği Öncesi

 

  • Kepçe kulak estetiği öncesi eğer ameliyatla ilgili aklınızda birtakım sorular veya endişeler varsa bunları doktorunuzla paylaşıp size yol göstermesini isteyebilirsiniz. Net olarak kararınızı verdiğinizde ise kulakların yapısı ve şekli doktor tarafından incelenecek ve kepçe kulak estetiği sonrası kulaklar da ne gibi değişiklerin olacağı konusunda bilgilendirme yapılacaktır.
  • Ameliyat öncesinde doktorunuz sağlık durumunuz hakkında birtakım sorular sorarak sağlık dosyası oluşturacaktır. Bu aşamada eğer düzenli olarak kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa bunu doktorunuzla paylaşmalısınız.
  • Kepçe kulak estetiği operasyonu öncesi ( 1 hafta kala) ağrı kesici, antibiyotik, aspirin gibi ilaçları kullanmaktan uzak durmalı operasyon sonrası da doktorunuza sorarak kullanmalısınız.
  • E vitamini ameliyat esnasında kanamanın durdurulmasını zorlaştıracağı için içerisinde E vitamini bulunan şeyler almak uygun değildir.
  • Alkol ve sigara kullanımı kepçe kulak operasyonuna bir hafta kesilmesi gerekmektedir. Bu gibi maddeler yaralarınızın iyileşmesini zorlaştıracağı için iyi değildir.
  • Ameliyat öncesinde öksürük, boğaz ağrısı, burun akıntısı gibi sorunlarınız varsa bunu doktorunuza mutlaka bildirin. Regl döneminde estetik ameliyat olmak sorun teşkil etmez.
  • Ameliyat öncesinde kişisel bakımınızı da yaparak hastaneye gitmenizde fayda var. Çünkü ameliyattan sonra bir sürü duş alamayacaksınız. Bu nedenle bu işlemleri öncesinde yaparsanız daha iyi olacaktır.

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılmaktadır ?

Kepçe kulağı estetiği iki şekilde yapılabilmektedir:

İple Kepçe Kulak Estetiği

Bu yöntemde hastalara ameliyatsız tedavi imkanı sunulmaktadır. İple kepçe kulak estetiği kulağında çok fazla deformasyon ve şekil bozukluğu olmayan hastalara uygulanabilmektedir. İple kepçe kulak estetiği işlemi yapılırken, hastanın yaşı büyük ise lokal anestezi, yaşı küçük ise genel anestezi uygulanır. Daha sonra kulağın üst kıkırdağından iğneye takılı bir tıbbi bir ip geçirilir. Bu ip yardımıyla kulağın düzgün bir şekilde konumlandırılması sağlanır. Bir diğer kulağa da aynı işlem uygulanarak sorun giderilir. İple kepçe kulak estetiği sonrası kıkırdağa yara bandı yapıştırılır. İşlem sonrasında hasta kulağını kendine göre konumlandırabilir. Herhangi bir kesme işlemi yapılmaz. Bu nedenle bu yöntem  ameliyat risklerini azalttığı için sık tercih edilen bir yöntemdir. 10 – 20 dakika sürebilen basit bir müdahale olup iyileşme bakımından da bir hayli hızlıdır. Ameliyat esnasında hiçbir kanama ve kesi yarası oluşmamaktadır. Hasta bu işlemi yaptırdıktan sonra gündelik hayatına kolayca dönebilmektedir.

Kulak Kepçesi Estetik Ameliyatı

Kulak kepçesi estetiği operasyonu esnasında,  kulak arkasına ufak bir kesme işlemi uygulanır. Bu işlem ile birlikte kulağın şeklini düzeltmek amaçlanır. Ameliyat sırasında veya sonrasında kulağın kıkırdak dokusunun şeklini korumak için dayanıklı ve kaliteli bir dikiş işlemi yapılmalıdır.

Kepçe kulak estetiği fiyatları hastaneden hastaneye veya operasyonu yapacak doktordan doktora değişiklik göstermektedir. Yaptırmış olduğunuz estetikten sonra güzel sonuçlar alabilmek için alanında uzman bir kepçe kulak estetiği doktoru ile görüşünüz. İstanbul kepçe kulak estetiği operasyonu konusunda çok başarılı doktor ve hastanelere sahiptir.

+25
Burun Estetiği
+0
Kulak Estetiği
+0
Pillar İmplant
0
Yıllık Tecrübe

İletişime Geçiniz !

Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Horlama Tedavisi, Çocuklarda KBB Hastalıkları ve diğer KBB hastalıkları hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 Email : info@leventcoban.com

 Randevu  :  +90 212 542 52 22

 Whatsapp :  +90 532 607 41 30