Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Pillar İmplant Nedir?

Horlama Problemi

Horlama kişinin uyurken nefes alışverişiyle ortaya çıkan sestir. Horlamanın ortaya çıkması nefesin alıp verilme esnasında geçtiği hava yolunun dar olması ve bu kanaldaki yumuşak dokuyu titreştirerek ses çıkarması şeklinde olmaktadır.

Horlama sorunu geçici sebeplerle oluşabildiği gibi kronik bir halde alabilmektedir. Boğaz ya da burunda olan problemler, dengesiz yatış pozisyonu veya yorgunluk horlama sebebi olabilir. Horlama problemi ile geçirilmiş bir uykunun ertesinde kalitesiz ve yorgun bir gün geçirilebilmektedir. Aynı zamanda horlama sorunu uyku apnesinin belirtisi olabilmektedir. Bu sorundan kurtulmak isteyenler için çeşitli horlama tedavisi yöntemi bulunmaktadır.

Bu yöntemler bitkisel tedaviler olduğu gibi cerrahi yöntemler de uygulanmaktadır. Acı hissetmeden sorundan kurtulmayı tercih edenler için pillar implant tedavisi en uygun yöntemlerden birisidir.

Pillar İmplant Nedir?

Pillar İmplant Nedir?

3 küçük implantın, hava yolunda titreşerek ses oluşturan yumuşak dokuya yerleştirilmesi şeklinde yapılmaktadır. İmplantlar yerleştirildikleri damağın sabitleşmesini sağlayarak titreşimini engellemektedir. Nefesin geçmiş olduğu hava yolunun genişlemesi sağlanmaktadır.

Pillar implant uygulaması 15 – 30 dakika süren seansı ile tek seferde horlama sorununuzdan kurtulmanızı sağlamaktadır. Uygulama tamamen acısız ve ağrısız yapılmaktadır. Uygulama sonrasında günlük yaşantıya devam edilmesinde bir sakınca bulunmamaktadır. Ayrıca takılmış olan implantlar ömür boyu kullanılabilmektedir.

Uygulama sonrasında damakta hafif bir şişlik gözlemlenebilmektedir. İlk birkaç gün horlama seviyesinde artış olabilirken sonrasında gitgide azalma olduğu ve 2 – 3 ay içerisinde tamamen sorunun ortadan kalktığı gözlemlenmektedir. Uygulama sonrasında takılmış olan implantlar 1- 2 haftalık bir sürede kendisini hissettirse de zamanla bu his ortadan kalkacaktır.

Bu yöntem 18 yaşından küçüklere, takılan materyale alerjik reaksiyon gösterebileceklere ve küçük dil ile yumuşak damak arası 24 cm’den az olanlara uygulanmamaktadır.

Horlama veya uyku apnesi problemlerine sahip ve pillar implant yaptırmak isteyenlerin öncelikle bu işlemin uzman bir doktor tarafından yapılmasına dikkat etmelidir. İstanbul da yaşayanlar ya da İstanbul da bu tedaviyi yaptıracaklar için Op. Dr. Levent ÇOBAN Bakırköy de hizmet vermektedir. Kendisi özellikle horlama ve uyku apnesi sorunlarının tedavisi ile ilgilenmektedir. Bunların yanında da burun estetiği, kulak estetiği, guatr ve sinüzit tedavisi yapmaktadır. Kendisi ile ilgili ayrıntılı bilgiye internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Pillar İmplant Nedir? Sorusuna daha detaylı cevap için bizimle iletişime geçebilirsiniz.