Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Sinüzit Belirtileri

Sinüzit Hastalığının Belirtileri Nedir?

Günümüzde yaş ve cinsiyet fark etmeksizin en fazla görülen rahatsızlıkların başında sinüzit hastalığı gelmektedir. Fazla sayıda yer alan sinüzit belirtileri her defasında daha ileri noktaya taşınarak kişinin nefes alma kalitesini düşürmektedir. Her burun tıkanıklığı bu hastalığın belirtisi olmadığı gibi destekleyici belirtiler ışığında sinüzitin tanısı konmaktadır. Ne kadar boşaltım gerçekleşirse gerçekleşsin her daim dolu burun, halsizlik, yer yer yükselen ateş en başı çeken belirtileri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda burun damarlarının tıkanması sonucu boğazların şişmesi ve başta cereyan eden şiddetli ağrılar da diğer belirtiler arasında sayılmaktadır.

Sinüzit Hastalığının Nedenleri Nedir?

Sinüzit Belirtileri

Gribal virüsler ve enfeksiyonlar sinüzit nedenleri arasında gösterilmektedir. Aynı zamanda duştan sonra saçların tam kurulanmaması ve ıslak saç ile birlikte dolaşılması doğrudan doğruya sinüzit hastalığının nedenleri arasında gösterilebilir. Halk arasında sıklıkla sorulan sinüzit nedir sorusunun cevabını net ve doğru bir şekilde verebilmek için nedenlerinin farkında olmak gerekmektedir. Diğer rahatsızlıklardan farklı olarak sinüzit hastalığı hem göz hem de burun bölgesini etkilemektedir. Nedenleri arasında çeşitli alerjik reaksiyonlar da gösterilebilir. Çocuklarda ve kadınlarda görülme olasılığı daha fazladır. Hastanın bağışıklık sisteminin geriye düşmesi de nedenleri arasındadır. Burun yollarının tıkanması ile meydana gelmektedir. İleri dereye taşınmadan önce Op Dr. Levent Çoban uzmanlığının ışığı altında ilk muayene gerçekleştirilmeli ve tedavi yöntemi seçilmelidir.

Sinüzit Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Çekilen sinüs tomografisinin ardından sinüzit ameliyatı seçeneği son çare olarak doktorlar tarafından değerlendirilmektedir. Oldukça hassas bir ameliyat türüdür çünkü sinüs bölgeleri oldukça ince bir yapıdadır. Buraların temizlenmesi prensibine dayanmaktadır. Tıkalı olan tüm sinüs yollarının çeşitli cerrahi cihazlar ile temizlenmesi ile son bulmaktadır.

Sinüzit Ameliyat Sonrası Dikkat Edilecekler

Ameliyatlar ve çeşitli ilaçlar ile sağlanan sinüzit tedavisi sonra hastanın düzenli aralıklar ile kontrole gelmesi gerekmektedir. Yapılan çeşitli araştırmalar neticesinde en fazla nükseden hastalıkların başında sinüzit gelmektedir. Aynı zamanda alerjiye bağlı olarak da gelişebildiği için hastaların bu kontrolleri mutlak surette aksatmaması gerekmektedir. Doktorların ameliyat sonrası yazdığı reçeteli ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı ve aksi bir durum ile karşılaşırsa uzmanlara danışılmalıdır.  

Sinüzit Belirtileri ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.