Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Sinüzit

Sinüzit Tedavisi

Sinüzit Nedir ?

İnsanın göz ve burun çevresinde bulunan kemiklerin içerisindeki boşluklar “sinüs” olarak adlandırılmaktadır. Sinüslerin insan sesinin rengini ayarlamak, aldığımız havayı ısıtarak ciğerlere geçişini sağlamak ve dışarıdan havayla birlikte gelen zararlı birtakım maddeleri tutmak gibi görevleri vardır. Sinüzit ise göz ve burun çevresindeki kemiklerin içerisinde bulunan boşlukların buruna giden kanallarında birtakım iltihaplanmalar ve tıkanıklar sonucunda meydana gelen bir çeşit enfeksiyondur. Buna bazı zararlı bakteriler ve virüslerin neden olduğu bilinmektedir. Sinüzitin “ akut sinüzit” ve “kronik sinüzit” olmak üzere iki şekli vardır.

Sinüzit Derdine Son Verin

Sinüzit hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçiniz.

Sinüzitin Belirtileri

Burun tıkanması, burundan gelen yeşilimsi veya sarı bazen kanlı olabilen akıntılar gelmesi, yüzde ağırlık hissi, kuru öksürük,  baş ağrısı ve diş ağrısı, göz çevresinde sızlama ,tat alamama ve ağız kokusu , yüksek ateş ve boğaz ağrısı gibi belirtiler akut sinüzitin belirtileri arasındadır.  Kronik sinüzitin etkisi daha uzun süreli olmaktadır. 3 – 4 ay boyunca kronik sinüzitin belirtileri devam eder. Belirtileri ise burun tıkanıklığı, tat alamama, baş ağrısı, burundan koyu renkli akıntılar gelmesi ve geniz akıntısıdır. Ayrıca özellikle gece yatarken başlayan ve hastanın uyumasını engelleye n öksürük de kronik sinüzitin bir diğer belirtisi şeklinde kendisini gösterir.

Sinüzit Tedavisi Nasıl Uygulanır

Sinüzit tedavisi öncesi ilk olarak sinüzitin akut mu yoksa kronik mi olduğunu anlaşılır. Hasta, akut sinüzite sahipse sinüzit tedavisi çeşitli antibiyotik ve burun açıcı mentollü spreyler kullanılarak gerçekleştirilir. Ayrıca hastanın kendisini sıcak tutması, soğuğa maruz kalmaması ve istirahat yapması iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Eğer sinüzit kronik bir hal almışsa sinüzit tedavisi operasyonu yapılmalıdır. Ameliyat lokal ve genel anestezi şeklinde yapılabilmektedir. Bu ameliyatın amacı sinüslerin bakteri ve virüslerden arındırılmasıdır. Bunun için hastanın burun içinden girilerek iltihap temizlenir. Bazı durumlarda sinüse ulaşmak için dudak altı bölgesinden de girilebilmektedir. Sinüzit tedavisi sonrası doktorunuzun belirlediği günler pansumana gitmeniz gerekmektedir.

 İstanbul sinüzit tedavisi operasyonu konusunda çok başarılı hastanelere sahip olduğu için ameliyat için bu şehrimizi tercih edebilirsiniz. Sinüzit tedavisi fiyatları hastaneye göre değişmektedir. Bu aşamada alanında uzman bir sinüzit tedavisi doktoru seçmek ameliyatın başarıyla atlatılması açısından önemlidir.

+25
Burun Estetiği
+0
Kulak Estetiği
+0
Pillar İmplant
0
Yıllık Tecrübe

İletişime Geçiniz !

Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Horlama Tedavisi, Çocuklarda KBB Hastalıkları ve diğer KBB hastalıkları hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 Email : info@leventcoban.com

 Randevu  :  +90 212 542 52 22

 Whatsapp :  +90 532 607 41 30