Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Vertigo Tedavisi

Vertigo Latince bir kelimedir. Latince’deki anlamı ise ”dönme”dir. Vertigo bu sebeple bir hastalık değil bir bulgudur. İç kulak ve sinirlerin işlevlerini herhangi bir sebeple yerine getirememesi sonucunda hasta dengede duramama, yürürken zorlanma, baş dönmeleri ile kendisini hissettir. Vertigo tedavisi dönmeye sebep olan sorunu ortadan kaldırılarak yapılır. Bu işlem için öncelikle sorunun kaynağına inilmelidir.

Vertigo Tedavisi

Öncelikle sorunun neler olabileceği konusunda araştırmalar yapıldığında kulak kristali denen yapının olması gereken yerde olmaması nedeni ile bir sorun olduğu görülebilir. İç kulağın iltihaplanması, virüs ya da bakterilerce işlevini yerine getiremeyecek durumda oluşu, denge siniri de denilen alanın virüslerce deforme edilmesi, denge sinirinde tümör olması, çok sık alkol kullanımı nedeni ile duyu eşiğinin değişmesi, başın sadece bir tarafında oluşan şiddetli ağrılar, şiddetli öksürük ya da çok şiddetli hapşırma gibi birçok durum bu bulgulara sebep olabilmektedir. Sorun tespit edildikten sonra tedavi için gereken işlemler sırasıyla vertigo doktoru tarafından yapılır.

Dengemizi sağlayan bölgede oluşan bu hasar tıpkı dengede durması gereken bir terazi gibi düşünülebilir. Eğer terazinin bir kolu aşağıda bir kolu yukarıda ise dengesizlik denilen ve günlük yaşamdaki işlerde dahil yaşamsal aktivitelerin tamamını etkileyen bir zincirleme durumdur. Düşmeler, mide bulantıları, gibi sorunların yanında bulanık bir zihin, gözlerde kararma gibi birçok ciddi rahatsızlık yaratan durumu Op. Dr. Levent ÇOBAN hızlı bir şekilde tedavi ederken bir daha bu şikayetleri yaşamamaları için önerilerde de bulunmaktadır. Çok ani hareketler de kulak kristallerini yerinden oynatabileceği gibi birçok basit ama bilinmeyen notları hastalarına iletmektedir.

İstanbul Vertigo Doktoru

İstanbul Vertigo Doktoru Op. Dr. Levent ÇOBAN tedavi aşamasında hastalığı tetikleyen sebepler var ise öncelik olarak sorunların ortadan kaldırılması konusunda bilgiler verir. Eğer tedavi aşaması için ilaç ile destek gerekiyorsa ilaç temini yapılır. Vertigoyu tetikleyen dengeyi bozan hareketlerden uzak durulması yönünde bilgilendirici bir görüşme yapılır. Vertigo egzersizleri yapılır ki bu egzersizler mutlaka işinin ehli hekimler tarafından yapılmalıdır. Son olarak eğer sorun bu yöntemler ile çözülemeyecek kadar büyük ise cerrahi müdahale gerektiriyor ise bu konuda da sorunun çözümü bizzat Op. Dr. Levent ÇOBAN tarafından yapılmaktadır.

Vertigo Tedavisi ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.