Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

21. yüzyıl seçenekleri arasında yer alan dolgu seçenekleri içinde en fazla tercih edileni hiç kuşku yok ki yüz dolgusu olarak lanse edilmektedir. Sigara çizikleri, göz altı morlukları, içe çökmüş yanaklar dahilinde gerçekleştirilen yüz dolgusu lokal anestezi ile uygulanmaktadır. Enjeksiyon vasıtası ile dolgu ihtiyacı duyulan yerlere küçük dokunuşlar halinde zerk edilmelidir. Buna ek olarak isteyen kişilere dudak dolgusu da yapılabilmektedir. Operasyonlar 1 ile 30 dakika içerisinde başlanıp bitmektedir. Hasta günlük yaşantısına bir gün içerisinde devam edebilmektedir. Diğer estetik müdahalelere oranla çok daha kolay ve pratiktir.

Yüz Dolgusu Öncesi Dikkat Edilecekler Neler?

Yüz Dolgusu

Sağlık kliniklerine başvurduktan sonra dolgu öncesi ilk muayene için görüşülmelidir. Bu noktada Op. Dr. Levent Çoban ile yapılan görüşmelerde yüzün hangi bölgelerine dolgu yaptırılacağına karar verilir. Aynı zamanda yüz içinde akne ve sivilceler varsa önce bunların yüzden temizlenmesi için işlemler gerçekleştirilir. Çünkü yüzde bulunan bu tür zararlı oluşumlar yüz dolgusunun yapılmasına engel teşkil etmektedir. Aynı şekilde dudak bölgesinde uçuk olması da dudak dolgusunun yapılmasına engel olmaktadır. Çeşitli incelemeler ve araştırmalardan sonra muayene aşamasında yüz dolgusunun yapılmasına cerrahi olarak karar verilmektedir.

Yüz Dolgusu Sonrası Dikkat Edilecekler Neler?

Estetik gerekçelerle başvuran kişilerin dolgu sonrası dikkat etmesi gereken belli başlı kriterler vardır. Bu dikkat edilecek hususlar genelde sadece bir günü kapsamaktadır. Kişi o gün içerisinde kesinlikle havuza girmemelidir. Havuzda bulunan klor maddesi yüz dolgusunun etkilerini azaltmaktadır. Aynı şekilde kuaför ziyaretlerini de bir gün sonrasına ertelemelidir. Kişiler kendi tercihlerine göre değil ancak uzman doktorların önerdiği kremler kullanmalıdır. Bu kremler anti-viral etkilere sahip olduğu için dolgu yapılan yerleri tıbbi olarak beslemektedir. Aynı zamanda içki içmek de dolgunun etkilerini negatif uçlara çevireceği için bir günlük süre içerisinde tercih edilmemelidir. Bazı zamanlar morluk tespit edilebilir. Bu morluklar geçici olup kaygı verici olmamalıdır.

Yüz Dolgusu Fiyatları Nedir?

İlk muayeneden sonra dolgu fiyatları uzman hekim tarafından başvurulan kişilere listeler halinde çıkarılır. Bunun öncesinde yüz ve dudak dolgularının sabit bir fiyatının olmadığı bilinmelidir.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.