Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Pillar İmplant

Pillar İmplant Nedir

Horlama, uyku sırasında soluk alıp verirken nefesin dar bir kanaldan geçmesi ve bu kısımdaki yumuşak dokunun titreşmesi sonucunda oluşan bir sestir. Horlama sorunu, kronik olabilirken bazen de geçici nedenlerden dolayı oluşabilmektedir. Bu durum çevrenizdekileri insanları rahatsız ederken sağlığınızı ve uyku kalitenizi de olumsuz etkilemektedir. Horlama sorununun nedeni uyku apnesi gibi tehlikeli bir durumdan kaynaklanıyor olabilir. Aynı zamanda bu sorun uykunuzu alamamanıza, sabah yorgun uyunmanıza ve agresif bir ruh haline sahip olmanıza neden olabilmektedir. Bu nedenle daha yüksek bir yaşam kalitesi ve daha olumlu bir ruh hali için horlama sorunu ortadan kaldırılmalıdır. Pillar İmplant tedavisi yöntemi ile horlamanıza kesin çözüm getirebilirsiniz.

Pillar İmplant Tedavisi

Pillar implant horlama sorununa son vermek için bulunan ve çok etkili bir yöntemdir. Pillar implant uygulaması ile birlikte solunum esnasında titreşim yapan ve horlamaya neden olan yumuşak damağın sabit kalması için, uygulama anında yerleştirilen bir materyal yardımıyla sertleşmesi sağlanır. Bu işlem muayenehane içerisinde 15 – 30 dakika gibi kısa bir sürede ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Pillar implant uygulaması lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Yumuşak olan damağın sertleştirilmesi için 3 tane küçük tıbbi materyal kullanılmaktadır. Özel bir cihaz ile bu materyaller damağın altına yerleştirilmektedir. Bu materyaller sayesinde damak alttan desteklenerek solunum esnasında titreşim yapmayacak ve ameliyatsız horlama tedavisi başarılı bir şekilde atlatılacaktır. Ayrıca pillar implant uygulaması sayesinde nefesin geçebileceği alan genişlemiş olacaktır. Horlama tedavisi sonrası kişi, hemen günlük yaşamına geri dönebilmektedir. Takılan materyaller ömür boyu kullanılabilir olduğu için daha sonraki zamanlarda da sıkıntı yaratmayacaktır.

Horlama Derdine SON !

Pillar İmplant hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçiniz.

Pillar İmplant Tedavi Sonrası

Pillar implant tedavisi sonrası horlama sorunu hemen ortadan kalkmaz. Aksine ilk birkaç gün horlama durumu artabilmektedir. Uygulama sonrasında damakta biraz şişlik olabilir. Daha sonrasındaki 1 ay boyunca horlama sorunu git gide azalacaktır. Horlamanın kesin olarak kesilmesi yaklaşık olarak 2,5 – 3 ay sonrasında tamamen geçecektir.

Pillar İmplant Takıldıktan Sonra Kişi Rahatsız Olur mu

Pillar implant tedavisi sonrası yaklaşık 1 – 2 haftalık süreçte damak bölgesine takılan materyal, kişinin sürekli hissetmesine neden olabilmektedir; fakat bu çok rahatsız edici miktarda değildir. 2 hafta sonra tamamen, kişi pillar implantın varlığına alışacak ve kendisini yabancı bir madde gibi hissettirmeyecektir.

Pillar İmplant Tedavisinin Riskleri Var Mı

Pillar implant tedavisi çok ciddi bir tıbbi müdahale gerektirmeyen bir uygulamadır; fakat her tıbbi uygulamada olduğu gibi pillar implant yönteminde de çok az bir ihtimal de olsa bazı komplikasyonlar meydana gelebilmektedir. Pillar implant uygulamasında oluşabilecek komplikasyonlar şunlardır:

 • Yutma konusunda zorluk, boğazda
 • Boğaz bölgesinde acıma
 • Pillar implantın parçalara ayrılması
 • Enfekte olma
 • Pillar implatın takıldığı yerden ayrılması
 • Ödem oluşması
 • Tat alamama veya tat değişmesi
 • Pillar implanta karşı alerjik reaksiyon

 

Pillar İmlant Uygulaması Kimler İçin Kullanılmaz

 • Pillar implant tedavisi on sekiz yaş altı kişilere uygulanmamalıdır.
 • Pillar implant materyalinin içeriğinde bulunan maddelere alerjisi olan kişilere bu pillar implant tedavisi yapılmamalıdır.
 • Yumuşak damak ile küçük dil arasında bulunan mesafe 24 cm. altında olan bireylere pillar implant takılamamaktadır.

Pillar İmplant Tedavisi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Pillar implant materyalinin, uygulama öncesinde açılmamış pakette olması gerekmektedir. Pillar implant ve bunu damağa yerleştirmeye yarayan tabanca tek kullanımlıktır. Kullanıldıktan sonra atılmalı, tekrar başka bir uygulamada kullanılmamalıdır.
 • Pillar implant materyali hijyenik ortamda saklanılmalıdır.
 • Uygulama sırasında komplikasyonları önlemek amacıyla pillar implant uygulaması alanında uzman ve başarılı bir doktor tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu sayede çok daha başarılı bir tedavi süreci geçirebilirsiniz. Özellikle İstanbul pillar implant tedavisi konusunda başarılı muayenehanelere sahiptir.
 • Pillar impant tedavisi sonrası kullanılan malzemeler saklanılmadan atılmalıdır. Bu malzemeler tek kullanımlıktır.
 • Pillar implant materyelinin kutusunun üzerinde meydana gelen bozukluk veya değiştirilme gibi durumlar söz konusu ise materyali değil yenisini kullanınız.

Pillar implant tedavisini devlet karşılayamamaktadır. Çünkü bu uygulama kozmetik tedavi olarak kabul görülmektedir. Pillar implant tedavisi fiyatları uygulamayı yapacak doktora ve hastaneye göre değişiklik gösterecektir.

+25
Burun Estetiği
+0
Kulak Estetiği
+0
Pillar İmplant
0
Yıllık Tecrübe

İletişime Geçiniz !

Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Horlama Tedavisi, Çocuklarda KBB Hastalıkları ve diğer KBB hastalıkları hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 Email : info@leventcoban.com

 Randevu  :  +90 212 542 52 22

 Whatsapp :  +90 532 607 41 30