Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Vertigo

Vertigo Nedir ? Vertigo Operasyonu Nasıl Yapılır ?

Vertigo Nedir?

Vertigo, latince “ dönmek “ anlamına gelir . Kişinin baş dönmesi, dengesizlik, göz kararması, sersemlik yaşaması durumuna vertigo adı verilir. Baş dönmesinin şiddeti kişiden kişiye değişmektedir. Bazı vertigolar hafif baş dönmesiyle kendisini gösterirken bazıları ise şiddetli olabilmektedir. Baş dönmesi ve dengesizlik durumu bir saniye kadar da sürebilir , saatlerce de sürebilir. Bu baş dönmesi şikayetine bir de ayrıca mide bulantısı, kusma, kısa süreli hafıza kaybı, iştahsızlık gibi rahatsızlıklar da eklenebilir. Günlük hayatta vertigo dolayısıyla bu gibi sorunlar yaşayan insanların hayatı sıkıntılı ve stresli bir hal alabilir. Bu nedenle Vertigo semptomunu gösteren insanlar bir doktora başvurmalıdırlar.

Vertigonun Nedenleri Nelerdir?

Vücudun dengede kalmasını sağlayan 3 sistem vardır. Bunlar;

 • İç kulak denge sistemi
 • Görme duyusu sayesinde kurulan denge
 • İskelet sistemi’dir.

İşte, vücudun dengede kalmasını destekleyen bu üç sistemde oluşan herhangi bir problem direkt olarak dengenin bozulmasına neden olacaktır ve vertigoyu tetikleyecektir. Ayrıca migren, İç kulak tansiyonu, kalp damar rahatsızlıkları, orta kulak iltihabı, sinir sistemine bağlı hastalıklar ve boyun kireçlenmesi gibi sorunlar da vertigoya sebebiyet verebilmektedir.

Doktorunuza Danışın

Vertigo hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçiniz.

Vertigo Belirtileri Nelerdir?

 • Sürekli baş dönmesi
 • Göz kararması
 • Mide bulantısına bağlı kusma
 • Şiddetli baş ağrısı
 • Bayılmalar
 • Halsizlik
 • İştahsızlık
 • Dengesizlik ve sallanma
 • Kısa süreli işitme veya hafıza kaybı
 • Çevredeki her şeyin illüzyon etkisi yaratarak dönmesi

Vertigo Operasyonu Nasıl Yapılır?

Vertigo  tedavisi öncesi hastalığın neden kaynaklandığını bulmak ve ona göre tedavi yöntemi uygulamak önem taşımaktadır. Bazen vertigo zamanla kendiliğinden geçebilir. Bunun nedeni beynin kendini yapılandırması ve onarmasıdır; ancak düzelme söz konusu değilse mutlaka tedavisi yapılmalıdır. Vertigonun şiddetine bağlı olarak tedavi yöntemi konusunda seçim yapılabilir.

Vestibüler Rehabilitasyon: Bir çeşit fiziksel terapi yöntemi olan bu rehabilitasyon denge sistemini güçlendirmeyi amaçlar. Vestibüler sistem insanların ve diğer memelilerin denge ve koordinasyon kurmasını sağlayarak beyine sinyal gönderir.

İlaç Tedavisi: Vertigo herhangi bir enfeksiyon ve iltihaplanma sonucunda meydana geldiyse bu sorun antibiyotik ve steroid gibi ilaçlar sayesinde durdurulup baş dönmesi ve göz kararması engellenebilmektedir.

Ameliyat: Eğer vertigo herhangi bir beyinsel hasardan veya tümör gibi nedenlerden dolayı meydana geliyorsa fazla geç kalınmadan ameliyat yapılmalıdır.

Vertigo fiyatları hastaneden hastane değişiklik göstermektedir.  Vertigo operasyonu cerrahi bir uygulamadır ve operasyon ortamının kaliteli ve hijyenik olması da fiyatı etkilemektedir. İstanbul vertigo operasyonu konusunda çok geniş bir hastane ağına sahiptir. Bu nedenle vertigo tedavisi sonrası olumlu sonuçlar elde edebilmek için hastane ve doktor seçiminde titiz olunmalıdır.

+25
Burun Estetiği
+0
Kulak Estetiği
+0
Pillar İmplant
0
Yıllık Tecrube

İletişime Geçiniz !

Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Horlama Tedavisi, Çocuklarda KBB Hastalıkları ve diğer KBB hastalıkları hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 Email : info@leventcoban.com

 Randevu  :  +90 212 542 52 22

 Whatsapp :  +90 532 607 41 30