Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Burun Ucu Estetiği

Op. Dr. Levent ÇOBAN ile Burun Ucu Operasyonu

Burun Ucu Estetiği Nedir ?

Burun ucu yüzümüzün en belirgin ve en çok dikkat çeken kısmıdır. Bu nedenle estetik bir görünüş için burun ucunun yapısı ve şekli son derece önemlidir. Burun yapısının şekli kişiden kişiye değişmektedir ve bu yapıyı genetik faktörler, ırk ve yaşam koşulları etki edebilmektedir. Çoğu insan burun ucunun küçük ,yuvarlak ve biraz kalkık olmasını yeğlemektedir. Bu nedenle daha estetik bir görünüme kavuşmak adına doğuştan gelen karakteristik burun ucu şekillerinde burun ucu estetiği yaptırarak bazı küçük değişiklik yapmayı uygun görürler. Burun ucunun değişimi yüz ifadesinde zannedilenden daha çok farklılığa yol açar. Burun ucu şeklinizden ve bu şeklin yüzünüze kattığı ifadeden şikayetçi iseniz küçük bir burun ucu estetiği operasyonu ile daha hoş ve daha sempatik bir görünüme kavuşmanız mümkün.

Burun estetiği Öncesinde Ne Yapılmalıdır ?

Burun ucu estetiği yaptırmadan önce doktorunuzla görüşüp burun ucunun şekline karar vermeniz gerekmektedir. Hastane ortamında burun ucu fotoğrafınız çekilecek ve photoshop programı yardımıyla burnunuzun fotoğrafı üzerinde birkaç düzenlemeler yapılacaktır. Bunun sonucunda burun ucunuzun estetik sonrasında nasıl bir görünüme sahip olmasını istediğinizi doktorunuzla ortak karar vererek belirlemelisniz. Böylelikle ameliyatınız daha başarılı geçecektir.

İletişime Geçin !

Burun Ucu Estetiği hakkında detaylı bilgi almak için iletişime geçiniz.

Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır ?

Burnun ucu estetiği ameliyatı burun ucunun yamuk, düşük, basık ,sivri veya asimetrik olması nedeniyle daha estetik bir görüntüye sahip olmak amacıyla başvurulan cerrahi bir yöntemdir. Bu operasyonla birlikte kıkırdak bir yapıya sahip olan burun ucu daha düzgün bir biçimde şekillendirilip konumlandırılmaktadır. Burun ucunun kıkırdak yapısında bir eksiklik varsa üzerine yapay kıkırdak doku eklenerek problem çözülmektedir.

Burun ucu estetiğinde yapılan bazı işlemler şunlardır:

 • Burun ucunun kaldırılması
 • Burun ucunun inceltimesi
 • Burun ucunun simetrisinin düzeltilmesi
 • Burun kenarlarındaki şişliklerin giderilmesi
 • Kıkırdak doku eklenmesi
 • Burun ucunun duruma göre ileri veya geriye doğru şekillendirilmesi

Ameliyat, lokal veya genel anestezi olarak gerçekleştirilir. Burun , ameliyat esnasında dış yüzeyden değil burun içinden kesilerek açıldığı için ameliyat sonrasında burunda hiç iz kalmamaktadır.  Burun ucu estetiği ameliyatlarında genellikle eriyen dikiş kullanıldığından daha sonra dikişleri aldırma gibi bir sorun olmayacaktır. Ameliyat sonrasında burnun mikrop kapmaması ve daha çabuk iyileşmesi için bandaj ve atel kullanılır. Burun estetiği sırasında herhangi bir kemik kırma gibi işlemi yapılmadığından dolayı hasta hızlı bir şekilde iyileşme gösterecek ve burun ucu yaklaşık 4-6 ay sonra normal  görünümüne kavuşacaktır. Eğer alanında uzman bir doktor ile çalışırsanız çok başarılı sonuçlar almanız mümkündür.

Burun Ucu Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Burun ucu estetiği sonrası  daha hızlı bir şekilde iyileşmek istiyorsanız bunları uygulamanızda fayda var:

 • Burnunuzu çok fazla suyla temas ettirmemeye özen gösterin. Ayrıca küvet, havuz ve deniz gibi yerlere burun ucu suya değecek şekilde girmemelisiniz. 1,5 ay boyunca suyla ne kadar az temas ettirseniz o kadar iyi olacaktır.
 • Çok katı şeyler yememeye çalışın. Çünkü katı yiyecekler daha çok ve daha kuvvetli çiğnemeler yapmanıza neden olacağı için burnunuza sızı verebilir.
 • 2 ay boyunca burnunuza fazla yüklenmemeye gayret edin. Örneğin gözlük kullanıyorsanız daha hafif çerçeveli gözlükler veya lens kullanmaya çalışın.
 • Dışarıya güneş kremsiz çıkmayın. Güneş ışınları burnunuzda lekelerin oluşmasına neden olabilir.
 • Esnerken ve gülerken çok fazla ağzınızı açmanız burun ucunun gerilmesine neden olacaktır. Bu nedenle mümkün olduğunca ağzınızı çok açmamaya özen gösterin.
 • Kazak veya elbise giyerken kıyafetin burnunuza çarpmamasına dikkat edin ve burnunuzun ucunu darbelerden ve sürtünmelerden mümkün mertebe korumaya çalışın. İlk 2 ay gömlek tarzı düğmeli giysiler tercih edebilirsiniz.

 

Burun Ucu Estetiği Fiyatları Ne Kadardır ? 

Burun ucu estetiği sonrasında başarılı sonuçlar elde etmek istiyorsanız hastane veya cerrah seçimine büyük önem vermelisiniz. Operasyonun yapılacağı hastanenin sterilize olması ve doktorunuzun alanında başarılı olması gerekmektedir. Bu şekilde kaliteli hizmet veren hastanelerin fiyatları haliyle biraz daha yüksek olabilmektedir. Burun ucu estetiği fiyatları hastaneye göre değişiklik göstermektedir.  İstanbul burun ucu estetiği konusunda çok geniş bir hastane ağına sahiptir. Bu nedenle burun ucu estetiği merkezi olarak İstanbul ve diğer büyük şehirleri tercih etmeniz fiyat ve hastane çeşitliliği konusunda size geniş imkan sağlayacaktır.

+25
Burun Estetiği
+0
Kulak Estetiği
+0
Pillar İmplant
0
Yıllık Tecrübe

İletişime Geçiniz !

Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Horlama Tedavisi, Çocuklarda KBB Hastalıkları ve diğer KBB hastalıkları hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

 Email : info@leventcoban.com

 Randevu  :  +90 212 542 52 22

 Whatsapp :  +90 532 607 41 30