Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Deviasyon (Burun Kıkırdak Kemik Eğriliği) Ameliyatı

Deviasyon Nedir?

Burnun içerisinde bulunan orta kemik ve kıkırdak dokusunda oluşmuş olan eğiklik anlamına gelmektedir. Deviasyon (burun kıkırdak kemik eğriliği) ameliyatı 18 yaşını geçen herkeste yapılabilmekteyiz ayrıca özel bir sağlık durumu gerektirmesi halinde de daha küçük yaşlarda hastalarımıza da ameliyatı yapılabilmekteyiz.

Deviasyon Sorununun Yarattığı Olumsuzluklar Nelerdir?

Deviasyon (Burun Kıkırdak Kemik Eğriliği) Ameliyatı

Burun deviasyonu varlığı hastanın günlük sosyal yaşantısını olumsuz olarak etkilemektedir. Burun tıkanıklığı sıklıkla yaşanmakta ve hareket halinde olunması halinde bu durum nefes alma hızını, kan basıncını olumsuz olarak etkilemektedir. Uyku esnasında da uyku kalitesi olumsuz olarak etkilenmektedir. Ayrıca ağızdan nefes alınma zorunluluğu ise boğazda kuruluk, yanma hissi ve horlamaya neden olmaktadır. Burun deviasyonu olan kişiler çoğunlukla bu nedenden dolayı faranjit, sinüzit hastalıklarına da yakalanabilmektedir. Ayrıca uyku apnesi oluşumu ya da artışına neden olmakta buda gün içerisinde uykulu, halsiz ve miskin ruh haline neden olmaktadır.

Deviasyonun Ameliyat İle Tedavisi ve Ameliyat Sonrası

Deviasyonun yaşanması durumunda deviasyon tedavisi sadece ameliyat ile gerçekleştirilebilmektedir. Ameliyatı lokal ve genel anestezi olarak gerçekleştirebilmekteyiz. Hastanın daha rahat olması ve rahat bir çalışma imkanının olması sebebiyle çoğunlukla da lokal anestezi tercih sebebidir. Ayrıca deviasyon ameliyatı estetik ameliyat ve burun eti ameliyatları ile birleştirerek de gerçekleştirme imkanı bulunmaktadır. Ameliyatın başarısı noktasında burun deviasyonu doktoru büyük bir önem taşımaktadır. İşinde uzman bir doktor aracılığıyla yapılan ameliyatlar kesin tedavi ve estetik olarak da görsel bir görüntü sağlanmasını gerçekleştirmektedir.

Hastalığın teşhisi için öncelikle tomografi ya da röntgen sağlanmaktadır. Op. Dr. Levent Çoban uzman bir doktor olup gerek hastalığın teşhisinde gerekse ameliyat öncesi ve sonrasında her daim yakinen destek sağlamakta, psikolojik olarak da destek vermektedir. Doktorumuz deviasyon ameliyatını hastanın durumuna göre kapalı ya da açık olarak gerçekleştirebilmektedir. Deviasyonun burun ucuna yakın olması halinde ya da estetik olarak da işlem yapılması halinde tercih edilmektedir. Kapalı deviasyon ameliyatı ise sadece deviasyonun düzeltilmesinde ve burun şeklinde değişiklik olmaması halinde tercih edilmektedir.

Ameliyat ardından çoğunlukla aynı gün ya da 1 gün sonra taburcu olunabilmekte olup burun içerisine yerleştirilen hiçbir acı ve rahatsızlık hissi vermeyen silikon tamponlar bir hafta içerisinde çıkarılabilmektedir. Yaptığımız burun içi dikişlerimiz tamamen doğal olup kendiliğinden zamanla eriyip burundan atılabilmektedir.

Deviasyon (Burun Kıkırdak Kemik Eğriliği) Ameliyatı ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.