Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Artık oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilen dudak dolgusu işlemlerinden önce mutlaka bir ön kontrol ve muayene yapılması gerekmektedir. Dudakların yapısal özellikleri uzman hekimler tarafından incelenmelidir. Dudağın üzerinden uçuk ve benzeri şeyler bulunursa işlem ertelenmelidir. Çünkü uçuklu dudaklarda bu tür operasyonları gerçekleştirmek oldukça zor olarak lanse edilmektedir. Bununla birlikte çoğu zaman yüz dolgusu da dudak dolgusu ile birlikte yapılmaktadır. Bilinmesi gereken bir diğer önemli nokta ise diğer estetik işlemlere oranla çok daha ekonomik olmasıdır. Bu bütçe dostu oluşu özelliğiyle birçok kadın tarafından talep edilmekte ve yarım saatlik işlemler ile istenilen sonuçlara ulaşılmaktadır. Aynı zamanda işlemlerden bir hafta kadar önce çeşitli yiyeceklerden de uzak durmak gerekmektedir. E vitamini inceltici etkilere yol açtığı için tüketilmemelidir. Böylelikle dolgu öncesi bilinmesi gerekenleri ön görerek hareket etmek müşteri memnuniyetini de arttırmaktadır.

Dudak Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak Dolgusu

Belli başlı durumlarda dolgu sonrası çeşitli sağlık krizleri oluşabilmektedir. Bunlardan en bilineni ve sık rastlananı şişlik ve morluk olarak geçici komplikasyonlardır. Bazı durumlarda ise sadece bir kereye mahsus olmak üzere küçük kanamalar da meydana gelmektedir. Sonrasında daha büyük sorunlarla karşılaşmamak adına ruj ve nemlendirici gibi kozmetik ürünlerin dudak bölgesine sürülmemesidir. Şiddetli ağrılar devam eder ise buz koymak da önleyici olmaktadır. Bunun dışında dudakları zorlayıcı ve baskı meydana getirici eylemlerden itina ile kaçınılmalıdır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

İşlemlerde dolgu malzemesi olarak hyalüronik adlı özel bir asit kullanılmaktadır. Tıbben hiçbir yan etkisi bulunmayan bu asit dudakların çok daha dolgun görünmesini ve belirgin kılınmasını sağlamaktadır. Gerekli görüldüğü takdirde Op Dr. Levent Çoban tarafından lokal anestezi uygulamasına gidilmektedir. Ancak işlemlerin çoğunda anesteziye gerek kalmamaktadır. İşlemler 15 – 20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleşmektedir.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Mevcut tıp literatüründe sabit bir dolgu fiyatları listesi bulunmamaktadır. Alanında uzman dermatologlar ve hekimler ile gerçekleştirilen ilk görüşmeden sonra fiyat ve randevu günü belirlenmektedir. Yaptırılan bir dolgu maksimum 1 yıl gibi bir süre ile kullanılabilir.

Dolgu ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.