Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   
Whatsapp : +905326074130 E mail : info@leventcoban.com
   

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Özellikle küçük yaşlardaki çocuklarda kepçe kulaklı olmak psikolojik olarak bir hayli zorlanmasına neden olmaktadır. Alay konusu edilmek, kendini yalnız görmek gibi birçok ruhani depresyon nedenleri olarak birikmektedir. Bu nedenle kepçe kulak estetiği kişilere hem fiziksel estetik hem de psikolojik rahatlık vermektedir. Sosyal olarak da insanların çok daha girişken ve kendine güvenen birer birey haline getirmesine olanak tanımaktadır. Günümüz imkanları dahilinde son derece başarılı olarak gerçekleştirilen kulak ameliyatı verdiği sonuçları bakımından da tercih sebebi olarak görülüyor.

Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kepçe Kulak Estetiği

Uygulama alanları iyice genişlemiş olan ve İstanbul kepçe kulak vakalarında değerlendirilen ameliyatlar anestezili ve anestezisiz olarak ikiye ayrılan seçeneklerde uygulanmaktadır. Özellikle çocuklarda belli başlı panik duygularını gidermek ve daha rahat bir çalışma alanı yaratmak için anestezi uygulanmaktadır. Ancak yetişkinlerde ve herhangi bir kaygı barındırmayan kişilerde bu işlemler herhangi bir uyuşturma yoluna gidilmeden de gerçekleştirilmektedir.

Söz konusu kepçe kulak tedavisi toplamda 1 saatlik işlemlerde vuku bulmaktadır. Kıkırdak yapılarının kesilmesi ve daha içeri taşınması ile istenen kulak estetiği sağlanmaktadır.

Kepçe Kulak Tedavisinden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Söz konusu işlemden önce özellikle beslenme alanında dikkat edilmesi gereken temel unsurlar mevcuttur. Bunların başında özellikle bitkisel ürünlerin son bir haftalık süre ile tüketilmemesi gerektiğidir. Fazlaca mineral ve magnezyum barındıran bu bitkisel ürünlerin tüketimi kulak yapısında işlem yapılamayacak etkiler barındırmaktadır. Kanı sulandırma özelliğine sahip ilaçlar da en az 2 hafta kala alınmayı bırakılmalıdır. İlk görüşmede Op. Dr. Levent Çoban tarafından başvuranlara sunulacak olan yönergelere kesinlikle uymak kulak ameliyatı sonrasında gerçekleşme ihtimali bulunan ağrıları da en az seviyeye indirgemektedir.

Kulak Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kulak ameliyatı sonrası çok şiddetli olmamakla birlikte çeşitli derecelerde ağrı duyma ihtimali bulunmaktadır. Bunun için ağrı kesici kullanılabilir. Aynı zamanda en çok sorulan sorulardan bir diğeri de iz kalıp kalmadığı yönündedir. Söz konusu operasyonlar kulağın arka bölgesinden yapıldığı için herhangi bir izin görünür odaklarda yer alması mümkün gözükmemektedir. İlk bir hafta küpe ve benzeri şeylerin kulağa takılmaması gerekmektedir.  

Kepçe Kulak Estetiği ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.